امضای تفاهم نامه سازمان غذا و دارو با انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی و آرایشی

امضای تفاهم نامه سازمان غذا و دارو با انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی و آرایشی

اشتراک گذاری مطلب

 

با امضای تفاهم نامه ای فی مابین دکتر عبدالعظیم بهفر مدیر کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو و حمید مقیمی رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی،آرایشی و عطریات ایران، بخشی از اختیارات نظارتی سازمان غذا و دارو به انجمن واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن واردکنندگان فراورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران، بر اساس این تفاهم نامه که چهارشنبه 22 آبان 1398 و در سازمان غذا و دارو به امضای طرفین رسید، اختیارات غیرحاکمیتی سازمان غذا و دارو به انجمن واگذار می شود.

بدین ترتیب :

  • دریافت و کنترل و بررسی اولیه مستندات تمدید پروانه های ورود محصولات
  • دریافت و کنترل اولیه مستندات پروانه های مسوولان فنی
  • دریافت و بررسی اولیه مستندات اولیه قرارداد نمایندگی شرکت ها

به انجمن واگذار می شود.

 

 

بر اساس این تفاهم نامه؛ همچنین مقرر شد در صورت لزوم، نماینده انجمن در پیش کمیته فنی ثبت و واردات حضور یابد.

همچنین ارائه و همکاری انجمن با سازمان غذا و دارو در تهیه گزارش های قاچاق و تقلب در سطح عرضه، دریافت نظرات مشورتی انجمن در صدور بخشنامه ها، قوانین و دستورالعمل های مربوطه و همکاری انجمن در جهت استقرار و پایش صدور مجوزهای پست مارکتینگ، از دیگر نکاتی است که در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفت.

از سوی دیگر مقرر شد انجمن در خصوص پیشبرد اهداف تولید محصولات آرایشی، بهداشتی و عطریات در داخل کشور، با سازمان غذا و دارو همکاری لازم را به عمل آورد.

سازمان و غذا و دارو در این تفاهم نامه متعهد شد در راستای اجرای وظایف برونسپاری شده، حمایت لازم را از انجمن به عمل آورد؛ آموزش های لازم را ارایه کرده و  تحولات قوانین و مقررات نظارتی را در اسرع وقت به اطلاع انجمن برساند.

دکتر بهفر در حاشیه امضای این تفاهم نامه، با اشاره به هفته وحدت و زادروز ولادت پیامبر اسلام(ص) اظهار داشت : امیدواریم امضای این تفاهم نامه در چنین روزهای مقدسی، مایه برکت و رونق فضای صاحبان کسب و کار باشد.

حمید مقیمی رئیس هیات مدیره انجمن نیز ضمن تشکر از مسئولان سازمان غذا و دارو به دلیل حسن اعتماد به توانمندی های انجمن یادآور شد : امید است این تفاهم به ارتقای حقوق مصرف کنندگان نهایی فرآورده های بهداشتی و آرایشی و دسترسی آنها به فراورده های با کیفیت و قیمت مطلوب کمک کند.

گفتنی است در نشست امضای این تفاهم نامه، موسی احمدزاده عضو هیات مدیره انجمن و شهرام شعیبی از سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند.