فعالیت 3 هزار واحد صنفی آرایشی در تهران

فعالیت 3 هزار واحد صنفی آرایشی در تهران

اشتراک گذاری مطلب

 

رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران با اشاره به واردات بی رویه لوازم آرایشی اظهار داشت؛ ۳ هزار واحد صنفی در تهران وجود دارد که از این تعداد ۷۰۰ تا ۸۰۰ واحد صنفی بدون جواز درحال فعالیت هستند.

 

به گزارشتهران رسانه؛ حمید مقیمی رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران اظهار کرد: ۶۰ تا ۷۰ درصد از لوازم آرایشی و بهداشتی موجود در بازار خارجی و به عبارتی وارداتی است که بیشتر از کشور‌های اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا وارد می‌شود.

مقیمی با اشاره به اینکه ۳ هزار واحد صنفی در تهران مشغول به فعالیتند افزود: از این تعداد ۷۰۰ تا ۸۰۰ واحدصنفی، بدون جواز کسب درحال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: در این صنف، ۷۰ هزار نفر مشغول به کار هستند.

مقیمی با بیان اینکه کالا‌هایی که از مبادی رسمی وارد کشور می‌شود توسط سازمان غذا و دارو آزمایش می‌شود، تصریح کرد: ۹۰ درصد لوازم آرایشی و بهداشتی که بصورت قاچاق به کشور وارد می شوند تقلبی و بی کیفیت است (به دلیل نبود نظارت بر کیفیت آن، این اجناس را می توان جزء کالاهای تقلبی و بی کیفیت دانست) و عمده کالاهای قاچاق در این صنف می تواند سلامت افراد را به خطر بیندازد که البته این اجناس با قیمت کمتر هم در بازار عرضه می‌شوند.

وی گفت: باید تلاش کنیم که قاچاق در کشور به حداقل برسد و بدون شک مهمترین انگیزه برای قاچاق سودآوری است.

رئیس انجمن واردکنندگان فرآورده های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران ابراز امیدواری کرد که باتوجه به اینکه امسال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، بسیاری از کمبودها در این صنف و همچین ورود قاچاق در کشور به حداقل برسد.

به گفته مقیمی، درحال حاضر افزایش قیمتی را در این صنف شاهد نیستیم اما اگر مسئولان ذیربط همکاری را با ما نداشته باشند ممکن است قیمت ها افزایش یابد.

 

http://www.tehranrasaneh.ir/news/2094