|
|

منو

انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران را بیشتر بشناسید

درباره انجمن

اعضاء انجمن در حوزه تجارت محصولات بهداشتی، آرایشی و عطریات با اخذ مجوزهای قانونی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت صنعت ،معدن و تجارت فعالیت می نمایند. انجمن، تشکل عضو اتاق بازرگانی ،صنايع، معادن و کشاورزي ایران است و یکی از اعضای هیات مدیره انجمن‌، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می باشد.

به دلیل نیاز به وجود مجموعه‌ای جهت گردهمایی و همکاری واردکنندگان رسمی محصولات آرایشی، بهداشتی و عطریات و تشریک‌مساعی در زمینه اجرا و ساماندهی واردات کالا طبق ضوابط قانونی و همچنین استفاده از تجارب یکدیگر جهت حل مشکلات واردکنندگان، انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات ایران در تاریخ 1384/12/25 به استناد بند (ک) ماده (5) قانون تشکیل اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، آیین‌نامه‌های اجرایی و اساسنامه نمونه تشکل‌های اقتصادی وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران (مصوب 1380/02/11 شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران) و نیز ماده (5) قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار، توسط تعدادی از واردکنندگان با سابقه محصولات آرایشی، بهداشتی و عطریات تأسیس و تحت شماره 197 در اتاق ایران به ثبت رسیده است. اعضاء انجمن همگی در زمینه واردات این محصولات با اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت صمت فعالیت می‌کنند و با بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و آسیایی تبادلات تجاری دارند.

پیرو مصوبه اساسنامه سال 1401، انجمن اقدام به پذیرش عضویت شرکتهایی که دارای برند هستند و در خصوص تولید بدون کارخانه ( outsource ) فعالیت می نمایند، نموده است.

انجمن عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران است و یکی از اعضا هیات مدیره انجمن، عضو مجمع نمایندگان اتاق ایران است.

حیطه‌های فعالیت انجمن عبارت‌اند از:
– محصولات مراقبت از پوست
– محصولات مراقبت از مو
– محصولات بهداشت دهان و دندان
– محصولات آرایشی
– عطریات
– محصولات بهداشتی مراقبت از مادر و کودک

شماری از وظایف و اهداف انجمن به شرح ذیل است:
– ساماندهی واردات کالا و خدمات در ارتباط با موضوع فعالیت انجمن
– حفظ حقوق و منافع قانونی اعضاء
– ایجاد روابط حسنه بین اعضاء
– تعامل و همکاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سایر سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط به‌منظور اجرای قوانین و مشاوره و ارائه پیشنهادات در خصوص تدوین و یا تجدیدنظر ضوابط مصوب شده
– حکمیت در موارد بروز اختلاف بین اعضاء با سایر ارگان‌ها
– اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات مشورتی به اعضاء
– سایر موارد

انجمن عضو فدراسیون‌ها و گروه‌های متعدد کاری در داخل و خارج اتاق ایران است که طبعاً انجمن را در بسیاری از سیاست‌گذاری‌های این حوزه دارای نقشی مؤثر و فعال می‌سازد. همچنین انجمن با بسیاری از سازمان‌ها، انجمن‌ها و نهادهای داخلی و خارجی فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترکی را انجام می‌دهد که دامنه تأثیر فعالیت‌های انجمن را بسیار گسترده می‌کند.