|
|

منو

صنعت شوینده و چالش‌های پیش‌رو/ با قیمت‌گذاری دستوری مواجهیم

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی گفت: در صنعت شوینده با مشکلاتی مواجه هستیم که روش‌های قیمت‌گذاری دستوری و غیرکارشناسی نیز در آن بی‌تاثیر نبوده است.

به گزارش ایسنا، مهندس علم‌بیگی _ رئیس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی – در چهارمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی فراورده‌های ارایشی، بهداشتی، شوینده و صنایع وابسته، گفت: در شرایطی که اقتصاد کلان کشور دچار رکود و تورم است، شاید بتوانیم انگیزه خود را برای تولید تقویت کرده و این بازار مصرف ۹۰ میلیون نفری داخلی را با ارزش تقریبی چهار میلیارد دلار و بازار ۳۵۰ میلیون نفری صادراتی را با ارزش تقریبی ۱۲ میلیارد دلار که امروز فقط۲۲۰ میلیون دلار آن در اختیار ماست، با تکیه بر توانمندی‌های تلاشگران و متخصصان و ۳۰۰ هزار شاغل مستقیم و غیرمستقیم این صنعت، بیش از گذشته تصاحب کنیم.

علم‌بیگی ادامه داد: اینکه امروز احتمال افول میزان تولید داخلی در کمین صنعت است، کلیه شرکت‌های ‌تولیدکننده را نگران ادامه حیات و فعالیت خود کرده است. ما باید در این مسیر هوشیار و بیدار باشیم و اشکال را بررسی کنیم.

وی گفت: این سوال جدی است که چگونه از صنعتی با قدمتی بیش از یک قرن صنعتی که بخش مهمی از حوزه سلامت جامعه محسوب می‌شود، مورد بی مهری مسوولان قرار گرفته و مانند سایر صنایع حوزه سلامت به آن توجه نشده است.

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید