|
|

منو

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن برگزار شد

نوبت دوم مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی، آرایشی و عطریات، عصر روز چهارشنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ در سالن اجتماعات طبقه هشتم اتاق بازرگانی ایران واقع در خیابان طالقانی برگزار شد.
با توجه به این که نوبت اول مجمع در ۲۹ تیرماه به حد نصاب قانونی نرسیده بود، مطابق اساسنامه انجمن، نوبت دوم آن برگزار شد و با رسمیت یافتن آن، تصمیم‌های قانونی لازم اتخاذ شد.
مجمع سالیانه توسط هیات رئیسه موقت مجمع به ریاست دکتر حسن شکوهی و آقای بوترابی به سمت ناظر اول و آقای آتش هوش به سمت ناظر دوم و آقای شجاعی فر به سمت منشی جلسه برگزار شد. در آغاز مجمع، حمید مقیمی رئیس هیات مدیره انجمن به بیان عملکرد و دستاوردهای انجمن در فاصله مجمع عمومی سال گذشته تا مجمع عمومی سال جاری پرداخت. پیگیری مستمر برای رفع محدودیت واردات فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی از مسئولان وزارت صمت، سازمان غذا و دارو، بانک مرکزی و سایر نهادهای مرتبط، از جمله اقدامات انجمن بود که مقیمی به تشریح آن پرداخت. وی از همیاری هیات رئیسه و تلاش شبانه روزی همکاران دبیرخانه انجمن برای پیگیری این موضوع، تشکر کرد.

مقیمی همچنین آخرین فرایندهای واگذاری بخشی از وظایف نظارتی سازمان غذا و دارو به انجمن واردکنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی و عطریات را تشریح کرد و گفت: انجمن به عنوان تنها تشکل رسمی این بخش، مورد اعتماد سازمان غذا و دارو است و امضای تفاهم نامه انجمن و سازمان، در آخرین مراحل کاری قرار دارد، بدین ترتیب به زودی شاهد انتقال بخش مهمی از وظایف نظارتی سازمان به انجمن خواهیم بود.
به گفته وی برنامه‌های آموزشی از دیگر دستاوردهای بزرگ انجمن در سال گذشته بود که در مجموع ۳۷ دوره با حضور ۸۰۰ نفر برگزار شد.
هماهنگی حضور اعضای انجمن در نمایشگاه تخصصی فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی که اسفند ۱۳۹۷ در منطقه آزاد اروند برگزار شد، از دیگر اقدام‌های انجمن بود. مقیمی همچنین فعالیت‌های انجمن و اعضا در راستای مسئولیت اجتماعی را از جمله افتخاراتی دانست که با سرعت و کیفیت مناسب انجام شد و موجب حمایت از آسیب دیدگان سیل فروردین ۹۸ در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان شد.

در ادامه مجمع عمومی انجمن، بازرس انجمن، نظرات و یادداشت‌های خود در خصوص عملکرد مالی سالیانه انجمن را بیان کرد. اعضای انجمن که در مجمع حضور داشتند، پس از شنیدن پاسخ‌های حمید مقیمی رئیس هیات مدیره انجمن و سیامک نصرالهی به عنوان خزانه دار و عضو هیات مدیره، صورت‌های سالیانه انجمن را تأیید کردند.
انتخاب بازرس جدید انجمن، موضوع دیگری بود که در مجمع سالیانه انجمن، مورد توجه قرار گرفت. با توجه به عدم اعلام کاندیداتوری آقای صیادی بازرس سال کاری قبلی انجمن، رأی گیری بین نامزدهای جدید انجام گرفت که پیمان واعظ زاده با ۲۰ رأی به عنوان بازرس سال کاری پیش روی انجمن انتخاب شد و علی اکبر کمالی اصل با ۱۷ رأی به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شد.
رئیس و اعضای هیات رئیسه انجمن ضمن تشکر از آقای صیادی بازرس قبلی انجمن، برای وی در سایر مسئولیت‌های اجتماعی و اقتصادی، آرزوی موفقیت کردند.
در پایان این مجمع، اعضا به پیشنهاد حمید مقیمی رئیس انجمن حق عضویت سالیانه انجمن را از ۷۰ میلیون ریال، به ۳۰ میلیون ریال کاهش دادند تا با توجه به تراز مالی انجمن، شرایط اقتصادی عمومی کشور و وضعیت شرکت‌های کوچک و متوسط، امکان افزایش تعداد اعضای انجمن فراهم شود. گفتنی است در سال کاری گذشته نیز توسعه تعداد اعضا یکی از دستاوردهای مهم انجمن بود و اکنون، اعضای انجمن به ۱۵۴ شرکت رسیده است.

برای دریافت خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید